Technologia "dwutonowej" membrany 3M Littmann
Technologia "dwutonowej" membrany stetoskopów pozwala na wygodne użytkowanie stetoskopu. Dzięki tej technice udoskonalona jest akustyka przewodów słuchawek lekarskich Littmann. Ta wyjątkowa membrana pozwala na pracę w trybie niskich częstotliwości (lejek) oraz w trybie częstotliwości wysokich (membrana). Dzięki dwutonowości pozbywamy się konieczności przełączania głowicy z trybu lejka na membranę i na odwrót, odbywa się to przez zmianę nacisku na głowicę.
Membrana stetoskopu
W celu uzyskania trybu pracy dla wysokich tonów, konieczny jest siny nacisk na głowicę stetoskopu. Wówczas membrana opiera się na pierścieniu wewnętrznym, który ogranicza ruch membrany. To z kolei powoduje stłumienie tonów o niskiej częstotliwości, dzięki czemu możliwe jest usłyszenie tonów wysokich.
Lejek stetoskopu
W trybie pracy dla niskich częstotliwości, głowicę stetoskopu należy delikatnie przyłożyć do ciała pacjenta. Wówczas membrana jest zawieszona na obręczy z miękkiego tworzywa, umożliwiającego jej drgania dla niskich tonów.
Dzięki technice dwutonowej membrany stetoskopy 3M Littmann zapewniają najwyższej jakości parametry akustyczne osłuchiwania zarówno tonów o niskiej jak i wysokiej częstotliwości bez potrzeby odejmowania głowicy od ciała pacjenta.
Technologia "dwutonowej" membrany w działaniu różnych modeli stetoskopów:
- Master Cardiology
- Cardiology III
- Master Classic II
- Classic II S.E.
- Cardiology S.T.C.