Kategorie
Nowości
Płyn do dezynfekcji rąk 5l Bomasept-G
Szybki podgląd
45,00 zł
Płyn d dezynfekcji powierzchni 5l Bomasep
Szybki podgląd
45,00 zł
PÓŁMASKA + FILTRY PANDEMIC FLU KIT ZESTAW SUNDSTROM SR100
Szybki podgląd
250,00 zł 239,00 zł
Zestaw Pozoracji Ran Podstawowy naklejki
Szybki podgląd
99,00 zł
Zestaw pozoracji ran PRO naklejki z krwią
Szybki podgląd
230,00 zł
Ratowniczy system ogrzewania duży UniqueResc+
Szybki podgląd
10,000,00 zł 9,000,00 zł
jednorazowe prześcieradło / pokrowiec na nosze do karetek pogotowia
Szybki podgląd
6,00 zł
AmbuMan mały szkolny
Szybki podgląd
235,00 zł
eMPediatryczne Koło Ratunkowe (NOWE WYDANIE)
Szybki podgląd
35,00 zł
Pulsoksymetr napalcowy
Szybki podgląd
138,00 zł 94,00 zł
raty PayU
DARMOWA DOSTAWA

KOSZT DOSTAWY
Polecamy
Apteczka przemysłu spożywczego i gastronomii HACCP
Szybki podgląd
125,00 zł
Apteczka TOP 15 PLUS 13164
Szybki podgląd
75,88 zł
Pulsoksymetr napalcowy
Szybki podgląd
138,00 zł 94,00 zł
Ratowniczy system ogrzewania duży UniqueResc+
Szybki podgląd
10,000,00 zł 9,000,00 zł
Defibrylator szkoleniowy XFT 120 C+
Szybki podgląd
710,00 zł
STAZA TAKTYCZNA SICH
Szybki podgląd
106,93 zł
Szybki kontakt
tel.          500 200 585
fax:        
42 203 26 33
e-mail:  info@wojrat.pl
GG: 51120885  GG   nr: 51120885
RZETELNA FIRMA
rf
Wspiera nas KRD
krd-inf (2)
przelewy24
płatność za pomocą karty

USŁUGA MEDYCZNA DEZYNEKCJA POMIESZCZEŃ


Oferujemy profesjonalną, szybką i terminową dezynfekcję pomieszczeń metodą fumigacji/zamgławiania.

Niwelujemy zapachy:
- po spaleniu,
- ropopochodne,
- odzwierzęce,
- robimy dezodoryzację pomieszczeń
- ozonujemy

PO WYKONANIU USŁUGI W WIDOCZNYM MIEJSCU NA OBIEKCIE (np. NA DRZWIACH),
NAKLEJAMY ŁATWOZDEJMOWALNĄ NAKLEJKĘ INFORMACJNĄ:


Dezynfekcja metodą fumigacyjną polega na wytworzeniu mgły mikrozolowej przy użyciu środka dezynfekcyjnego „BACOBAN AEROSPACE do zamgławiania” .

Tym środkiem i metodą dezynfekowane są samoloty BOEING.

Bacoban spełnia m.in. następujące normy i badania:
EN 14476 / EN 13697 / EN 13727 / EN 13624 / Boeing D6-7127 / Boeing D6-17467 / CE 0481

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt i sprzętu znajdującego się w pomieszczeniu dezynfekowanym.

Ozon powoduje degradację tworzyw sztucznych oraz degradację płytek drukowanych sprzętów elektronicznych. Dlatego przed ozonowaniem trzeba z pomieszczeń wynieść rośliny, zwierzęta,             a sprzęt elektroniczny przynajmniej zabezpieczyć torbami foliowymi.

Nasza metoda - fumigacyjna różni się tym, że nic nie trzeba zabezpieczać i wynosić z pomieszczeń czy owijać w folię.

Środek jest skuteczny w zwalczaniu: alergenów, bakterii i wirusów (szczególnie SARS-CoV-2 wywołujących chorobę COVID-19 – badania wykonane przez niezależne labolatorium:  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, katedra Patologii, Zakład Mikrobiologii). Dysponujemy wszelkimi potrzebnymi dokumentami i dopuszczeniami środka bacoban.

„Bacoban AEROSPACE” posiada 4 podstawowe zalety:

Działa do 10 dni, Ułatwia czyszczenie powierzchni, Eliminuje nieprzyjemne zapachy, Jest biozgodny.

Po dezynfekcji na powierzchni utrzymuje się cienika warstwa nanopowłoki działającej jeszcze na w/w patogeny. Serdecznie polecamy !


Deznfekcja pomieszczeń w nocy i weekendy!

Zdajemy sobie sprawę, że większość firm i instytucji nie ma możliwości udostępnienia swoich pomieszczeń w trakcie dnia, dlatego oferujemy Państwu możliwość wykonania naszych usług w nocy i w weekendy. Do powierzonych nam zadań podchodzimy w sposób kompleksowy i w pełni profesjonalny. Podstawą naszej pracy jest skuteczne rozwiązywanie zaistniałych problemów. Przejmujemy na siebie wszystkie związane z nimi obowiązki, co przekłada się na satysfakcję i zadowolenie zleceniodawców. 

Poddębice woj. łódzkie
tel. kontaktowy: 500200585
e-mail: info@wojrat.pl
adres strony informacyjnej : www.wojrat.pl

UWAGA!!!
 
CENY PROMOCYJNE:
Mały dom -500 zł


dezynfekcja samochodu - 80zł

dezynfekcja pomieszczeń:
20-80m3 - cena 430 zł brutto

100 - 200m3 - cena 500 zł brutto
220-300m3 - cena 620 zł brutto

Dezynfekcja opryskowa gratis!
 

MOZLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY...

koszt dojazdu 1zł/1km


Proponuję dezynfekcję głównych pomieszczeń: gabinet zabiegowy, sale zabaw w przedszkolu, klasa w szkole, salon fryzjerski - cena j/w.

Poczekalnie, szatnie zdezynfekujemy gratis! 

Pierwsza dezynfekcja - cena j/w, kolejne (tzw. abonament) zniżka do negocjacji !

Dezynfekujemy:
- punkty szczepień.
- gabinety lekarskie, zabiegowe, stomatologiczne, kosmetyczne, podologiczne, salony urody, fryzjerskie itp.;
- szkoły, przedszkola, żłoki;
- biura;
- mieszkania prywatne;
- samochody PSP, OSP, policji, karetki pogotowia ratunkowego, taksówki, busy i autobusy;
- banki;
- sądy;
- areszty policyjne;
- domy dziennego pobytu, DPS;
- przychodnie lekarskie, POZ, SOR; 
- sale konferencyjne;
- inne przestrzenie publiczne;
- klimatyzacje, rekuperacje, kanały wentylacyjne;
- samochody chłodnie.


Na czym polega zamgławianie?

Najprościej mówiąc – to metoda dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń (także wnętrz pojazdów) poprzez uwolnienie środka dezynfekującego z silnym strumieniem powietrza. Mgła szybko rozprzestrzenia się po całym wnętrzu i dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny.

Zamgławiacz (specjalistyczny generator mgły) jest w stanie w cyklu pracy (od parunastu minut do kilku godzin w zależności od technologii pracy, jego wydajności i wielkości pomieszczenia) dotrzeć do każdej przestrzeni we wnętrzu. Metodą zamgławiania dezynfekuje się sprzęty, powierzchnie, ściany, podłogi i powietrze – jednym słowem wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że sucha mgła dociera w miejsca niedostępne tradycyjnymi metodami dezynfekcji. Jest szybka, wydajna, bezpieczna i skuteczna.

SARS-CoV-2 wykryto również na takich przedmiotach jak: drukarki samoobsługowe używane przez pacjentów do samodzielnego drukowania wyników badań, klawiatury, i klamki w drzwiach. Wirus był wykrywany najczęściej na rękawiczkach (15,4% próbek), a rzadko na osłonach oczu (1,7%) [6]. Dowody te wskazują na obecność SARS-CoV-2 w otoczeniu chorego z COVID-19, wzmacniając tym samym przekonanie, że przedmioty skażone odgrywają rolę w przenoszeniu SARS-CoV-2; jednak istotność tej drogi transmisji w porównaniu z bezpośrednim narażeniem na kropelki z dróg oddechowych jest nadal niejasna. 

Co można dezynfekować suchą mgłą?

Metoda zamgławiania jest popularna przy dezynsekcji, pozbywaniu się insektów i grzybów. Od pewnego czasu dezynfekcja tą metodą zyskuje coraz większą popularność przy sterylizacji pomieszczeń, gabinetów, oddziałów, korytarzy i innych przestrzeni w placówkach ochrony zdrowia. W obliczu zagrożenia koronawirusem przykłada się ogromną rolę do utrzymania wysokiego poziomu aseptyki. To ważne ze względu na bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu.

Obecnie ogromną rolę odgrywa także czas potrzebny na skuteczne zdezynfekowanie sprzętu, pomieszczeń i powietrza. Pełne i skuteczne odkażenie gabinetu zabiegowego, bloku operacyjnego, oddziału czy karetki jest kluczowe dla możliwości szybkiego przyjęcia kolejnego pacjenta. To ważne także ze względu na bezpieczeństwo personelu medycznego i zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii w otoczeniu.

Dezynfekcja przez zamgławianie może być stosowana w następujących miejscach:

 • sale chorych
 • gabinety medyczne, stomatologiczne
 • oddziały intensywnej terapii
 • oddziały zakaźne
 • laboratoria
 • karetki
 • pokoje socjalne
 • gabinety weterynaryjne
 • szatnie, sauny, spa
 • pojazdy, autobusy, tramwaje
 • biura, restauracje
 • itd.

By zastosować urządzenia do dezynfekcji w placówkach medycznych warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną producenta. Sprawdźmy, czy generator suchej mgły w połączeniu z odpowiednim środkiem gwarantuje skuteczne usunięcie bakterii i wirusów ze wszystkich powierzchni. Czy środek dezynfekujący stosowany w aparatach do zamgławiania nadaje się do stosowania w placówkach medycznych, czy nie uszkadza sprzętu elektronicznego i aparatury oraz czy został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji jako produkt biobójczy.

Coraz częściej jednym z formalnym kryteriów wyboru sprzętu dla placówek medycznych jest spełnienie wymagań francuskiej normy NFT 72-281 dotyczącej skuteczności procesu zamgławiania. Warto zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia, czy jest zgodne ze wspomnianą normą. Zwróćmy też uwagę, czy wielkość generowanej przez aparat cząstki została potwierdzona stosownym certyfikatem (np. na podstawie badań prowadzonych przez Centrum Naukowo-Badawcze CNBOP).

Nanotechnologia przedłuża efekt dezynfekcji

Innowacją na rynku aparatów do zamgławiania są urządzenia wykorzystujące specjalne preparaty (np. Bacoban), które oprócz efektu oczyszczania i dezynfekcji pomieszczeń i powietrza, pozostawiają na powierzchni ochronną warstwę. Nanopowłoka Bacoban DL to mikroskopijna warstwa, która dokładnie pokrywa powierzchnię, co w efekcie chroni ją przed osadzaniem i wnikaniem mikroorganizmów – aż do 10 dni ochrony.

Dzięki nanopowłoce powierzchnie na długo zachowują wysoki poziom higieny. W ten sposób minimalizuje się ryzyko występowania drobnoustrojów na dezynfekowanych powierzchniach aż do następnego cyklu mgławienia. Ma to dodatkowe zalety. Specjalna powłoka ułatwia także czyszczenie i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Dzięki innowacyjnej technologii i swojej wysokiej skuteczności zamgławianie z użyciem preparatu Bacoban (np. w aparatach Bacospray) może być wykonane w krótkim czasie. Pełna dezynfekcja skażeniowa pomieszczenia o kubaturze do 300 m3 może być wykonana już w 15 minut. W przypadku dezynfekcji prewencyjnej urządzenie jest w stanie wypełnić suchą mgłą nawet pomieszczenia o wielkości 900 m3.

Jak dezynfekować przez zamgławianie?

W placówkach medycznych i gabinetach stomatologicznych stosuje się zwykle urządzenia do dezynfekcji z użyciem nadtlenku wodoru. Nieco inna jest procedura postępowania w sytuacji, kiedy wykonuje się zamgławianie o charakterze profilaktycznym, a inna, gdy należy zdezynfekować pomieszczenia lub karetki przy podejrzeniu skażenia.

W przypadku działań profilaktycznych np. w gabinecie zabiegowym stosuje się określone stężenie środka do dezynfekcji (np. 6% nadtlenku wodoru, każdy producent ma swoją serię preparatów kompatybilnych z urządzeniami i podaje swoje specyfikacje do przeprowadzenia procesu) w konkretnej dawce, a zamgławianie odbywa się przez konkretny czas (np. 30 – 60 min). Przed procesem należy wyłączyć klimatyzację, po zamgławianiu odczekać czas zalecany przez producenta. Przy potencjalnym skażeniu stężenie preparatów jest wyższe (12% nadtlenku wodoru) oraz dłuższy jest czas (ok. 1 – 2 h) ekspozycji pomieszczenia na suchą mgłę.

Warto wybrać automatyczny aparat do dezynfekcji, który dzięki wbudowanemu oprogramowaniu sam jest w stanie obliczyć czas i ilość środka do dezynfekcji potrzebnego do skutecznego przeprowadzenia procesu. Te nowoczesne modele (jak np. urządzenie do dezynfekcji przez zamgławianie UltraSpraypozwalają na czasowe i automatyczne przeprowadzenie dezynfekcji. A w przypadku pomieszczeń o większej kubaturze – także spięcie dwóch aparatów by móc skutecznie zdezynfekować całą, nawet dosyć dużą przestrzeń i powierzchnie.
baner-dezynfekcja-ultraspray

Środki do dezynfekcji wykorzystywane w zamgławiaczach mogą być oparte na różnych substancjach aktywnych, m.in. na nadtlenku wodoru. To skuteczne rozwiązanie, trzeba się jednak liczyć z pewnymi minusami środków z tą substancją. Według opinii użytkowników niektóre preparaty z nadtlenkiem wodoru pozostawiają na dezynfekowanych powierzchniach lepką warstwę oraz nieprzyjemny zapach, który jest trudny do usunięcia nawet po kilku wietrzeniach. Zdarzają się też sytuacje, kiedy preparaty wykorzystywane do zamgławiania powodują korozję i rdzewienie metalowych elementów wyposażenia. Warto zatem upewnić się przed zastosowaniem, jakie dany produkt ma właściwości lub stosować inne skuteczne środki do zamgławiania, które nie mają w składzie nadtlenku wodoru (np. Bacoban współpracujący z aparatem Bacospray).

Dezynfekcja przez zamgławianie to obecnie jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod dezynfekcji całych powierzchni i pojazdów. Zyskuje coraz większa popularność w placówkach medycznych, ale także w obszarach użyteczności publicznej, a nawet w autobusach i tramwajach. To metoda łatwa w użyciu, dokładna i co najważniejsze – bezpieczna.

Wymogi prawne dla gabinetów stomatologicznych podczas pandemii koronawirusa

Działalność gabinetów stomatologicznych została mocno ograniczona. Niektóre musiały zupełnie zaprzestać świadczenia usług. Co jednak w sytuacji, kiedy pacjent z nagłym przypadkiem zgłasza się do lekarza?

24 marca 2020 roku pojawił się dokument Ministerstwa Zdrowia o tytule: Zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych w sytuacji ogłoszonego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (pełna treść>>), który dopuszcza dostęp do gabinetów stomatologicznych pacjentom, którzy wymagają pilnej pomocy lekarskiej.

Dokument opisuje procedurę postępowania w takich sytuacjach zarówno w przypadku osoby zdrowej, jak i pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wśród najważniejszych punktów wylicza się:

 • sposób kwalifikacji pacjentów i weryfikacji potencjalnego narażenia na koronawirusa

 • wymogi, jakie muszą być spełnione w celu zabezpieczenia personelu i gabinetu przed zakażeniem i rozprzestrzenianiem wirusa, w tym warunki, jakie powinny być spełnione w gabinecie, warunki w stosunku do ochrony osobistej personelu oraz postępowanie po wizycie

 • wytyczne, by przyjmować wyłącznie jednego pacjenta na godzinę.

Wśród wymaganych środków ochrony osobistej wylicza się stosowanie kombinezonów ochronnych przez wszystkich członków zespołu, a także noszenie masek FFP3, rękawiczek, gogli i przyłbicy. Środki te mają chronić personel przed infekcją.

Równie ważne jest postępowanie po wizycie. Należy w odpowiedzi sposób zdjąć strój ochronny w specjalnym wydzielonym do tego pomieszczeniu. Następnie należy dokładnie umyć i zdezynfekować ręce. Zużyty sprzęt i elementy stroju powinny zostać umieszczone w worku na odpady i szczelnie zawiązane. A całe pomieszczenie powinno zostać dokładnie zdezynfekowane.

Wśród szczegółowych wytycznych dotyczących organizacji pracy gabinetu po wizycie pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 wytyczne mówią jasno:

„Po każdym pacjencie należy wykonać w pomieszczeniu zabiegowym fumigacyjną dezynfekcję biosanitizerem z użyciem plazmowanego 6% nadtlenku wodoru (w zależności od kubatury, proces dezynfekcji zajmuje około 15 minut, następnie należy odczekać jeszcze 15 minut), osiągając 100% czystość mikrobiologiczną powietrza oraz powierzchni w całym pomieszczeniu. Jeżeli gabinet nie jest wyposażony w biosanitizery, to należy dokonać dezynfekcji powierzchni zwykłymi płynami do dezynfekcji (preferowane są środki wirusobójcze), a wykonanie tych czynności powinno się odbywać z takim samym zabezpieczeniem w środki ochrony osobistej osób sprzątających jakie posiadał lekarz w trakcie wykonywania zabiegu. Należy mieć na uwadze różną porowatość powierzchni abiotycznych, a co za tym idzie możliwość infekowania wirusem.”

Urządzenia do dezynfekcji gabinetów z wykorzystaniem suchej mgły

Aparaty do dezynfekcji pomieszczeń i karetek oparte na generowaniu suchej mgły pozwalają na szybkie i skuteczne dezynfekowanie sprzętu, ścian, sufitu, powierzchni i całego wyposażenia w krótkim cyklu pracy. Dyfuzory produkują mgłę, w której czynnikiem aktywnym jest nadtlenek wodoru. Mgła dokładnie wypełnia całe pomieszczenie, docierając do miejsc niedostępnych tradycyjną metodą. Użyte w tych urządzeniach płyny do dezynfekcji nie pozostawiają śladów po użyciu, nie wymagają dodatkowego sprzątania lub przecierania powierzchni. Nie mają także wpływu na działanie sprzętu.

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń mają szerokie spektrum zastosowania.

Koszyk
...jest pusty

Promocje
Poduszka wielorazowa do karetek
Szybki podgląd
26,00 zł 20,50 zł
Pulsoksymetr napalcowy
Szybki podgląd
138,00 zł 94,00 zł
Apteczka CLASSIC
Szybki podgląd
38,00 zł 34,00 zł
Kołnierz ortopedyczny regulowany Ambu Perfit ACE Militarny
Szybki podgląd
55,00 zł 52,00 zł
Elektrody DF 20 NC ze złączem REDI PAK jednorazowe do defibrylatora - Lifepak
Szybki podgląd
109,12 zł 98,20 zł
Regulowane kołnierze ortopedyczne Ambu Redi-ACE Mini
Szybki podgląd
34,00 zł 31,00 zł
Maseczka Pocket Mask w etui
Szybki podgląd
25,50 zł 17,50 zł
Przyłbica ochronna
Szybki podgląd
40,00 zł 29,00 zł
Koc ratunkowy (folia NRC)
Szybki podgląd
6,00 zł 5,00 zł
Newsletter
Sprzedaję na Allegro
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Płatność przelewem bankowym
Płatność PayPal
Okazje info - opinie o sklepie
Okazje.info
CERTYFIKAT
CERTYFIKAT
Certyfikat Rzetelności
Link do "Alekasndrowski Flesz"
 SZKOLENIA Z ZAKRESU 
 PIERWSZEJ   POMOCY
(więcej w zakładce szkolenia
  i zabezpieczenie
imprez)
link do Flesz Aleksandrowski
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.